VYŠNÉ HÁGY PRE VŠETKÝCH

OBČIANSKE ZDRUŽENIE

Občianske združenie Vyšné Hágy pre všetkých bolo založené mladou skupinou ľudí dňa 7.6.2019 s cieľom obnovenia tatranskej komunity so zachovávaním a pripomínaním si bohatej histórie Vyšných Hágov.

Od svojho založenia sa združenie podieľalo na veľkých i malých projektoch prevažne kultúrno-športového charakteru medzi ktoré patrí napríklad VOLEJBALOVÝ TURNAJ DREVENÉ PRSTY, LESNÁ VÝSTAVA, SÉRIA NEDEĽNÝCH VÝSTAV, HÁGY FEST – 130 ROKOV VYŠNÝCH HÁGOV, SPOMIENKOVÝ VOLEJBALOVÝ TURNAJ, VOLEJBALOVÝ TURNAJ O POHÁR SNP I REKONŠTRUKCIA LESNÉHO JAZIERKA.

vysne hagy pre vsetkych obcianske zdruzenie
HLAVNÉ PROJEKTY

Rekonštrukcia lesného jazierka bola zrealizovaná počas leta 2019 na podnet troch mladých obyvateľov v rámci programu Mesta Vysoké Tatry – Hory nápadov 2019.

20.ročník volejbalového turnaja sa uskutočnil prvú septembrovú sobotu dňa 7.9.2019 v krytej  hale Teniscentra v Tatranskej Lomnici.

Prehliadky historických i súčasných pohľadníc a fotografií Vyšných Hágov. Viac ako 160 rôznych pohľadov cez letecké zábery či historické dopravné prostriedky.

Kultúrno-športové podujatie pri príležitosti 130 rokov Vyšných Hágov spolu so Spomienkovým volejbalovým turnajom pri najstaršej budove obce – ZŠ Vyšné Hágy.

PROJEKTY!

Máte nápad na ďalší projekt?

Máte záujem o spoluprácu na Vašich projektoch?

Máte záujem o výstavu Vyšných Hágov?

Máte akékoľvek otázky?

NAPÍŠTE NÁM!

vysnehagy.tatry@gmail.com

ČLENSTVO
vysne hagy pre vsetkych clenstvo

Členom občianskeho združenia Vyšné Hágy pre všetkých sa môže stať ktokoľvek so snahou o zlepšenie života vo Vysokých Tatrách a kto bude rešpektovať a dodržiavať stanovy združenia. Stačí vyplniť PRIHLÁŠKU a odovzdať ju jednému z členov združenia osobne alebo elektronicky na e-mail: vysnehagy.tatry@gmail.com, poprípade poštou na: Vyšné Hágy pre všetkých, Vyšné Hágy 13, Vysoké Tatry, 059 84.

STANOVY ZDRUŽENIA

,,Členom združenia sú fyzické osoby a právnické osoby. Členstvo v združení vzniká prijatím člena výkonnou radou združenia na základe písomnej žiadosti uchádzača o členstvo, zaplatením príspevku na činnosť združenia, akceptovaním stanov a cieľov združenia.“

ČLENSKÝ PRÍSPEVOK SA PLATÍ ROČNE VO VÝŠKE 30 EUR (2,50 EUR /MES).

V prípade, že chcete nášmu občianskemu združeniu finančne pomôcť, môžete tak urobiť na základe DAROVACEJ ZMLUVY!

Občianske združenie si zároveň uplatňuje právo odmietnuť politický či inak nevhodne motivovaný dar!

LOGO
logo zdruzenie vyznam heraldika vznik
ZAUJÍMAVOSTI

Dobrovoľné zberanie smetí po nezodpovedných návštevníkoch vo Vyšných Hágoch a okolí, ktoré sme nazvali Zberba. V roku 2019 nás neodradilo ani nepriaznivé počasie, zima či nepriechodné terény VysokýchTatier.

Rozdávanie respirátorov občanom Vyšných Hágov nad 65 rokov na podnet Mesta Vysoké Tatry prebehlo počas slnečnej soboty – 5.3.2021. Každý občan obdržal celkovo dva respirátory ako pomoc počas pandémie.

Pravidelne uverejňujeme zaujímavé články či tlačové správy v Tatranskom dvojtýždenníku, ktorý je pod vedením Mesta Vysoké Tatry. Jedným z článkov bol napríklad aj ten o architektovi Jiřím Kanovi z Prahy.

Dobrovoľníci počas akcie Vyčistime si Mesto VT, ktoré každoročne usporadúva občianske združenie  Tatranský parlament, s ktorým naše združenie aktívne spolupracuje pri väčšine projektoch.

Naše vyjadrenie sa v TV reportáži odvysielanej v roku 2019 spravodajskou televíziou TA3 na tému chátrajúcich pamiatok vo Vysokých Tatrách, medzi ktorými sa ocitla i kotolňa vo Vyšných Hágoch.

KONTAKT A INFORMÁCIE

Občianske združenie Vyšné Hágy pre všetkých

Adresa: Vyšné Hágy 13, Vysoké Tatry, 059 84

Založenie: 7.6.2019

IČO: 52458318 / DIČ: 2121216669

Telefón: +421 902 431 549

E-mail: vysnehagy.tatry@gmail.com

Transparentný účet / Fio banka a.s.:

SK43 8330 0000 0025 0167 4133 

,,Mnoho rokov sa venujem histórií Vyšných Hágov, zbieraniu historických i súčasných pohľadníc, fotografií a kníh. Pre rozšírenie získaných informácií verejnosti som preto v roku 2017 založila na sociálnej sieti stránku VYŠNÉ HÁGY, ktorá ma dnes už vyše 1000 sledovateľov.

Založiť občianske združenie bolo dlho ďalším mojim snom a východiskom v rámci rozvoja Vyšných Hágov. Ešte z detstva som si totižto pamätala, ako tu komunita prekvitala a vytvorenie občianskeho združenia bolo najefektívnejšou voľbou ako docieliť to, aby sa ľudia medzi sebou opäť poznali, rozvíjali vzťahy, pamätali na históriu a pripomínali ju svojim deťom. Verím, že každý projekt nás k tomu posúva!”

Mgr.art. Dominika Štefková, predseda