DREVENÉ PRSTY

Vyšné Hágy pre všetkých / SPOLU-ORGANIZÁTOR

Tradícia obľúbeného volejbalového turnaja DREVENÉ PRSTY siaha až do roku 1999 a jeho hlavným organizátorom sú vždy členovia rekreačno-športového klubu Tatrafit Tatranská Lomnica. Pôvodne interný turnaj sa totižto od roku 2010 rozrástol i o hosťovanie priateľov podtatranských miest, ktorí spoločne hrávajú Podtatranskú volejbalovú ligu.

Dňa 7.9.2019 sa v krytej hale Teniscentra v Tatranskej Lomnici opäť odohral 20.ročník tohto úspešného podujatia. Celkovo 45 volejbalistov bolo, po žrebovaní, rozdelených do 5 tímov po 6 hráčov a troch tímov po 5 hráčov. Po napínavých zápasoch sa z víťazstva tešilo družstvo Tatranské svište, ktoré bolo vyhlásene v neskorých poobedňajších hodinách spolu s ostatnými miestami. V závere tiež prebehlo i poďakovanie zakladajúcim členom turnaja a klubu Tatrafit, ktorý má asi 50 členov.

Medzi hlavných organizátorov sa zaradilo občianske združenie Tatranský parlament, Tatrafit a občianske združenie Vyšné Hágy pre všetkých, ktoré tento projekt podporilo finančnou dotáciou Mesta Vysoké Tatry sumou 600 eur.

GALÉRIA